X
Menu

İntihal Nedir ? Tespiti Nasıl Yapılır.

İntihal Nedir ? Tespiti Nasıl Yapılır.

Eğer sizde intihal tespit hizmetimizden faydalanmak istiyorsanız Buraya Tıklayınız.

İntihal oranı tespiti: Başkasına yaptırdığınız ya da kendi yaptığınız çalışmayı danışmana teslim etmeden önce intihal oranını (hangi bölgelerde kopyala-yapıştır yapıldığını) öğrenmek isterseniz, hangi cümlenin neredeki kaynaktan alındığını ve okulunuzun intihal barajına ne kadar yaklaştığını görebilirsiniz.
Üniversitelerin kullandığı iki intihal tespit sistemi bulunmaktadır; iThenticate ve Turnitin. Bunlardan birisi genel kullanıma açık, diğeri ise sadece üniversite ve bazı yayın kuruluşlarının kullanımına özeldir.

İntihal tespit konusunda size şu şekilde yardımcı olabilirim: Çalışmanızı, enstitünüzün kullandığı intihal tespit sistemiyle taradıktan sonra size bir rapor dosyası göndereceğim. Raporda, çalışmanızın intihal oranı ve hangi cümlelerin intihal kabul edildiğini gösteren işaretleri göreceksiniz. Gerek duyarsanız bu kısımları düzelterek yeniden rapor alabilirsiniz.

Bu çalışmalardan hangisine ihtiyacınız olduğuna karar verdikten sonra, aşağıda yer alan iletişim bilgilerimi kullanarak bana ulaşabilirsiniz. Bu şekilde size çalışmanızı ne kadar sürede ve ne kadar ücret karşılığında yapabileceğimi daha hızlı söyleme şansım olacaktır.

İNTİHAL YAZILIMLARI

Tez ve yüksek lisans projeleri, intihal programlarından geçecek şekilde hazırlanmaktadır. Bunun için ek ücret talep edilmez. Üniversitenizin izin verdiği oranı bildirmeniz ve çalışmanın her aşamasında size gönderilen kısmını danışmana zamanında inceletmeniz yeterlidir. İntihal önleme için herhangi bir yazılım kullanılmamaktadır. İntihal yazılımlarından korunmak yada bu yazılımların raporundan geçmek için yapılan tek şey, tüm çalışmayı baştan sona kadar özgün bir şekilde hazırlamaktır. Kısacası tüm cümleler tek tek yazılır, asla kopyala – yapıştır yapılmaz.

“Turnitin” yada benzeri intihal yazılımlarının verdiği raporda intihal oranı yüksek çıkıyor olabilir. Hazırladığınız tez yada proje çalışmanız için intihal oranını düşürmek için yardım alabilirsiniz.

İlgili Diğer Ayrıntılı Makale için TIKLAYINIZ.

Tez Nedir ?
Tez Hazırlama Süreci Nasıl Olmalıdır?
Tez Analizi ve Veri Toplama Nasıl Yapılır ?
Tez Yazarken Dikkat edilmesi Gerekenler Nelerdir ?
İntihal Nedir? Tespiti Nasıl Yapılır?
Literatür Taraması Nasıl Yapılır?
Tez Konusu Nasıl Seçilir?
Tez Savunması Nasıl Yapılır?
Tez Özeti Örnekleri
Tez Önsöz ve Teşşekür Örnekleri

www.uludagtezmerkezi.com Bir UTM akademik danismanlik hizmetidir.