X
Menu

Nicel Araştırma Desteği

Nicel Araştırma Desteği

Araştırmalarınız için Profesyonel Ekibimizden Yardım İsteyebilirsiniz.

Nicel araştırmalar hedef kitleyi temsil eden bir örneklem ile görüşülerek, “% kaç oranında”, “ne kadar”, “kim tarafından”, vb. soruların cevaplarının alındığı çalışmalardır.

Nicel çalışmalarda bilgiler, genellikle hazırlanmış bir soru formu üzerindeki sorular yüz yüze görüşmeler ile posta, telefon ve internet üzerinden yapılan anketler aracılığıyla toplanır.

Anket Tasarımı

Anket formunun oluşturulması bilimsel araştırma sürecinin en kritik aşamasıdır. Güvenilirlik ve geçerlilik şartlarını tam olarak karşılamayan bir anket ile yapılacak bir araştırma, tüm çabaların boşa gitmesine neden olabilir.

Uludağ Tez Merkezi olarak, kullanacağınız anket formunu, araştırma ihtiyaçlarınıza tam olarak cevap verecek şekilde hazırlamanıza yardımcı oluyoruz. Ayrıca uygulama sonrası yaptığımız testlerle, anketin güvenilirlik ve geçerliliğini doğruluyoruz.

Veri Girişi

Veri girişi oldukça zaman alıcı bir faaliyettir. Ayrıca araştırmacıya hiçbir katma değer sağlamaz. Uludağ Tez Merkezi, veri girişi hizmetiyle, müşterilerinin bu yorucu faaliyetle uğraşmasını önleyerek bilimsel çalışmalar için zaman yaratmaktadır.

Veri Madenciliği

Bilimsel araştırmalarınız için pek çok durumda yeni veriye ihtiyaç duymayabilirsiniz. Diğer araştırmacılar ya da Türkiye İstatistik Kurumu gibi araştırma kuruluşları tarafından toplanmış verilerle de hipotezlerinizi desteklemeniz mümkün.Uludağ Tez Merkezi bu çerçevede elinizde bulunan verileri işleyerek bunların siz faydalı birer çıktı olarak geri dönmesini sağlamaktadır.

Alan Araştırması


Alan araştırması Uludağ Tez Merkezinin müşterilerine sunduğu en önemli pozitif değerlerden biridir. Alan araştırmalarını kendi bünyesinden yürüten İstatistik Merkezi, müşterilerine verilerini birinci elden teslim almanın ayrıcalıklarını sunar.

www.uludagtezmerkezi.com Bir UTM akademik danismanlik hizmetidir.