X
Menu

TEZ

TEZ

Tez yazmak hem üniversite hayatının sonunu simgeler hemde üniversitenin en zor dönemidir. Güzel günlerin bittiğini ve iş hayatının başlayacağını bitirme tezi teslim ettiğiniz zaman anlarsınız. Ancak bitirme tezi hem lisans hayatının hemde yüksek lisansın en zor ve yıpratan dönemi olmuştur. Bitirme tezine geldiğinde pek çok yüksek lisans öğrencisi tezsiz yüksek lisansa başvurmadığı için pişman olur.

Peki tez neden bu kadar korkutucudur? Aslında tez bittikten sonra çoğu öğrenci tezin tahmin ettikleri kadar zor olmadığını ve kolaylıkla atlatılabileceğini görmüşlerdir. Lisans dönemindeki bitirme tezi yüksek lisansa göre daha kolay olarak görülebilir. Ancak pek çok bölümde bitirme tezi göreceli olarak zordur. Ancak bitirme tezi kişinin üniversite hayatı boyunca aldığı tüm bilgilerin kullanıldığı ve bilgisinin doruk noktasına ulaşıp iş yaşamına uygun olup olmadığını ispatlayan projedir.

Pek çok öğrenci bitirme tezine bu açıdan bakmasa da bitirme tezi üniversite yaşamımız boyunca hem en önemli adım hemde tüm üniversite yaşamının karnesidir. Ayrıca günümüzde teknoloji sayesinde tez yazmak için gerekli tüm kaynaklar sadece bir tık ötemizde. Yapacağımız araştırmalar için hemen her kaynak ve kitaba internet sayesinde ulaşabiliyoruz. Bu sayede tezin hayatımıza kattığı tüm zorlukları da en aza indirgemiş oluyoruz.

www.uludagtezmerkezi.com Bir UTM akademik danismanlik hizmetidir.