X
Menu

TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROJE ÖRNEKLERİ

TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROJE ÖRNEKLERİ

Tezsiz Yüksek Lisans Proje Örnekleri Nelerdir?

Tezsiz Yüksek lisans Projesi, öğrencilerin tezsiz yüksek lisans programlarından mezun olabilmeleri için gereken bitirme ödevidir. Tezsiz Yüksek Lisans projeleri, Lisansüstü Eğitim ve Öğretim yönetmeliğince belirlenen kurallara ve formatlara uygun şekilde hazırlanmalıdır. Ancak, üniversiteler arasında uyulması gereken kurallarda bile bazı değişiklikler olabilmektedir. Örneğin bazı üniversitelerde sayfa sayısı proje yazımında önemli bir kriter iken bazılarında ise dikkate alınmamaktadır.

Proje yazımı özellikle daha önce benzeri bir deneyim yaşamamış öğrenciler için zor görünebilmektedir. Ancak, düşünüldüğünün aksine proje yazım kurallarına uyulduğu ve örnek projeler incelendiği sürece tezsiz yüksek lisans projeleri kolaylıkla yazılabilmektedir. Bunun temelinde hocaların projelerden çok büyük bir akademik beklenti içinde olmaması yatmaktadır.

Proje yazımı esnasında adaylara tezsiz yüksek lisans proje örneklerini incelemeleri tavsiye edilmektedir. Buradan tezsiz yüksek lisans proje örneklerine ulaşabilirsiniz.

 

Proje Örneği-1
Proje Örneği-2
Proje Örneği-3

 

 

Proje Örneği-4
Proje Örneği-5
Proje Örneği-6

www.uludagtezmerkezi.com Bir UTM akademik danismanlik hizmetidir.